Wybierz swój język z listy powyżej. Select your language from the list above. Wählen Sie Ihre Sprache aus der obigen Liste.
Panorama Tysiąclecia w Niepokalanowie
Adres:
Miasto:
Telefon:
E-mail:
www:
O. Maksymiliana Kolbego 5
96-515 Niepokalanów
46 864 22 22
klasztor@niepokalanow.pl
www.niepokalanow.pl
obrazek zajawki

Dla upamiętnienia Tysiąclecia Chrztu Polski w 1966 r. w podziemiach Bazyliki w Niepokalanowie zainstalowano ruchomą szopkę, ilustrującą historię Kościoła w Polsce. Szopkę tę wykonali bracia Paschalis Banach i Felicissimus Sztyk. Ponad 140 figur znanych polskich chrześcijan przesuwa się przed oczami widzów na tle efektów świetlnych i akustycznych, defilując przed figurą Matki Bożej Częstochowskiej, Królowej narodu polskiego.

Panorama Tysiąclecia cieszy się dużym zainteresowaniem pielgrzymów, tak z kraju, jak i z zagranicy, gdyż komentarze wyjaśniające pokazy, oprócz języka polskiego, zostały nagrane w języku włoskim, francuskim, angielskim oraz niemieckim. Śpiewy religijne i historyczne, odpowiednio dobrane postacie, począwszy od Piastów aż po Jana Pawła II oraz interesujące komentarze dotyczące dziejów naszego narodu na przestrzeni stuleci, dały niezwykły efekt tworząc atrakcyjną całość. 

Panorama Tysiąclecia - czynna codziennie w godz. 8.00-17.00 dla grup przynajmniej 15-osobowych. Czas emisji ok. 35 min.

źródłó: www.niepokalanow.pl

Wyślij link mailem
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ
Czytaj komentarze (0)
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
grafika
Dodano: 03-12-2014
Liczba zdjęć w galerii: 1